Thermowood Nedir?

Thermowood, ahşabı sizinle birlikte sürecek yolculuğunda en doğal ve mükemmel haliyle korumak için uygulanan bir ısıl işlem yöntemidir.Ahşaba ısıl işlem uygulaması ilk olarak 1930’lu yıllarda Alman bilim adamları Stamm ve Hansen ve 1940’lı yıllarda Amerikalı bilim adamı White tarafından yapılmıştır. 1950’li yıllarda Bavendam, Runkel ve Buro bu konu hakkındaki araştırmalarını sürdürmüşlerdir. 1990’lı yılların başlangıcında ise VTT (Finlandiya Araştırma Merkezi), ısıl işlem konusundaki araştırmalarını derinleştirmiş ve sonucunda Thermowood üretim yöntemi geliştirilmiştir. Ahşap malzemenin asgari 180⁰C’ye kadar ısıl işleme tabi tutulup buharla korunmasına ‘‘Thermowood işlemi’’ denir. Thermowood işlemi; buharın ahşabı koruması dışında, ahşapta meydana gelen bazı kimyasal değişiklikleri de ortaya çıkarmaktadır.

c

 

SİZİNLE YAŞLANACAK DOĞAL ÜRÜNLER

Ölçüsel Kararlılık: ödünsüz kalitede kararlıyız.
25 yıl Biyolojik Dayanıklılık: doğa ve İnsanın eşsiz uyumu Sizi doğanın huzuru ve konforuyla buluşturuyoruz.
Hava Koşullarına Dayanıklılık: Yazda, Kışda hep aynı güzellikte novathermowood ürünleri ile iklim koşullarına uygun, Kaliteli ürünler üretiyoruz.
Üstün Kalite: kaliteyi göreceli bir kavram olmaktan çıkarıyoruz. Yaşadığınız her yerde, novawood kalitesi ile farkı hissedeceksiniz.
%100 Doğal Kimyasal İçermez: Doğalı yaşamanın verdiği huzuru, keyifle üretiyoruz. İyi olanı hissetmek için, doğallığını bozmadan, geliştirerek size sunuyoruz.
Sürdürebilirlik: sürdürebilir ham-madde sürdürebilir kalite.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Phone: +90 216 545 66 82
Fax: +90 216 325 96 63
Merkez: Küçükkcamlıca Mah. Bulgurlu Cad. No: 32 34696 Üskudar-İstanbul / Türkiye Fabrika: Gerede Organize Sanayi Bölgesi No: 101-2 Gerede-Bolu / Türkiye